• Новогодишно детско мен и • Дата22.01.2019
  Размер8.31 Kb.

  Новогодишно Мени – 31. 12. 2016 – започнува во 20: 00 часот  Новогодишно Мени – 31.12.2016 – започнува во 20:00 часот.

  • Фарширан домат со печени пиперки и сирење /врз канапе од свежи листни зеленчуци, краставица, салатен прелив со калинки и пресно изпечени ореви/

  • Традиционално новогодишно предјадење / сармички со мелено месо, запечен смилјански грав и домашна баница /

  • Сочно свинско филе / со карамелизиран кромид, лек вински сос и див ориз со печурки и пармезан/ или Кревки пилешки скалопини / врз ризото со зеленчук и песто од магдоноз/

  • Мезе за по јадењето

  • Десерт / Торта „Чоколадна експлозија“ со свеж малинов сируп/

  • Јаткасти плодови и овошје

  • Пијалоци / ракиа – 50мл., ½ бутилка бело или црвено вино, чаша шампањско, сок – 250мл, минерална вода – 500мл./

  Новогодишно детско мени

  • Шопска салата

  • Пилешки филе на скатра / со глазирани бејби моркови и пире од компири/

  • Чоколадна торта

  • Пијалоци / чаша детско шампањско, сок – 250мл, минерална вода- 500мл./

  Коьрта
  Контакты

      Главная страница


  Новогодишно Мени – 31. 12. 2016 – започнува во 20: 00 часот