• Обладнання.
  • Хід уроку І.Організація учнів до уроку
  • ІІ. Створення емоційного настрою
  • Послухайте казку. (Інсценізація казки учнями) Учитель.
  • Березень.
  • Весна.
  • Учитель.
  • ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
  • ІV. Актуалізація знань і вмінь. « Асоціативний кущ» 1 завдання
  • V. Фізкультхвилинка 3 завдання ( робота в групах) (На галявині розцвітають квіти після виконання кожного завдання) 1 група
  • 2 група
  • Вовченя - Тому що я образився на весну
  • Вовченя - Ой! О-о-йой!
  • 3 група Складання сенкану до слова весна
  • 6 група
  • Довідка

  • Скачать 100.88 Kb.


    Дата19.01.2019
    Размер100.88 Kb.
    ТипУрок

    Скачать 100.88 Kb.

    Тема «А вже весна, а вже красна…»



    Тема « А вже весна, а вже красна…»

    Мета. Поглибити знання учнів про весняні явища, про зв'язок кожного весняного місяця з іншим,вчити учнів виразно читати вірші, збагачувати словниковий запас дітей,розвивати їхнє мовлення, логічне мислення, вміння правильно аналізувати прочитане, вчити помічати красу довкола, виховувати любов до природи, рідного краю, бережне ставлення до неї.
    Обладнання. Музика Вівальді «Весна», малюнки Весни, хлопець – Березень, Квітень, Травень, квіти, картки із завданнями,малюнок « лісової галявини»
    Тип уроку. Урок узагальнення і систематизації знань і вмінь

    Хід уроку

    І.Організація учнів до уроку
    - Доброго дня! Сьогодні до нас на урок завітали гості. Тож давайте привітаємо їх.
    Добрий день!

    У добрий час, радо ми вітаєм вас.

    Здоровꞌя, щастя, радості вам бажаємо.

    Урок читання розпочинаємо.



    • Працювати на уроці ми будемо під гаслом. Але, щоб прочитати його треба скласти його з розсипаних слів.

    ( Слова прикріплені на дошці)

    навчати, Добре, знати, хто, хоче, все, того.

    ( Добре того навчати, хто хоче все знати.)

    • А ви хочете багато знати? Тож налаштовуємося на урок і промовимо слова аутотренінгу.

    Я-учень ( учениця).

    Я ходжу до школи.

    Мене вчать учитися

    Я все розумію, я все хочу знати.
    ІІ. Створення емоційного настрою


    1. Читання вірша вчителем

    ( Лунає музика Вівальді « Весна»)
    Все прокидається поволі,

    Зі сну зимового встає.

    Радіє гай, радіє поле,

    Земля поталу воду пꞌє.

    Скресає і щезає крига,

    Бурульки падають з дахів,

    І вітерець прозорокрилий

    Додому підганя птахів.

    А в лісі на галявині теплій

    Поміж ялинок запашних

    Уперше спалахнув метелик –

    Тендітний вогничок весни.




    • Про яку пору року йдеться у вірші?

    • Обґрунтуйте свої міркування.

    • А чи доречно сьогодні говорити про весну? Адже ще холодно, довкола лежить сніг, мороз розфарбовує вікна, пощипує щічки, час від часу з неба летять сніжинки.

    ( Дні стали коротшими, а ночі довшими, часто співають синички, цвірінькають горобці, сонце частіше зꞌявляється на небі і посилає на землю теплі промінці, за календарем весняний місяць – березень.)


    • Так, усе правильно. Послухайте казку. (Інсценізація казки учнями)


    Учитель.

    Далеко-далеко в темному гаю жила Весна-чарівниця зі своїми синами: Березнем, Квітнем і Травнем.

    ( Виходить дівчина – Весна і три хлопчика у костюмах весняних місяців).
    Відіслала якось Весна – чарівниця синів за добрими справами. А тепер чекає, що ті принесуть. Першим прийшов Березень та й каже:
    Березень. Я сніги розтопив, ріки, ставки розморозив, небо поголубив, землю розкував, пташок з вирію запросив додому. Візьми у подарунок ці перші квіти.
    Учитель.

    І подарував матусі пухнасту вербову гілочку з котиками.


    Весна.

    Дякую, синку, добрі твої справи.


    Учитель.

    Тут і квітень місяць нагодився.


    Квітень.

    Я ліси розпустив, пташок привітав. Поля зорав, заскородив, засіяв. Прийми оцей букет.


    Учитель.

    І подарував матері букетик фіалок.


    Весна.

    Дякую, синку, чудова твоя справа.



    Учитель.

    За ним і травень поспів.


    Травень.

    Доброго дня, матінко! Я повсюди землю зеленню вкрив, засвітив свічки на каштанах, кульбабу на луках розпустив. Корів. телят, овець вигнав на вигонах пастися.


    Весна.

    Молодець, синку! Весна ледачого не любить. Гарно дякую вам за вашу шану та любов до мене. Буду дуже рада, якщо ви влаштуєте чарівну галявину й прикрасите її квітами.


    Учитель.

    То як, діти, допоможемо синам Весни – чарівниці влаштувати чарівну галявину та прикрасити її квітами?

    А щоб рясно цвіли на нашій галявині квіти, нам теж потрібно добре потрудитися і виконати ряд завдань. І з кожним успішно виконаним завданням на галявині зацвітатиме весняна квітка.
    ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
    Сьогодні на уроці ми будемо говорити про чудову пору року - весну. Будемо читати вірші, відгадуватимемо загадки, працюватимемо в групах.
    ІV. Актуалізація знань і вмінь. « Асоціативний кущ»
    1 завдання:

    Діти, давайте складемо павутинку до слова - весна.


    Прямая со стрелкой 30 ТЕПЛО ЗЕЛЕНЬ


    Прямая со стрелкой 24 РАДІСТЬ

    КАНІКУЛИ



    Овал 23


    Прямая со стрелкой 29

    ПТАХИ


    КВІТИ

    СОНЦЕ


    Молодці! Ви справились із цим завданням і на нашій галявині розквітла перша квіточка

    2 завдання.

    а) Прочитати вірш

    Я перша квіточка весни,

    Я пролісковий цвіт.

    Я пережив зимові сни

    І знов родивсь на світ.

    У мене очі голубі,

    Такі, як неба синь.

    Росту між кленів і дубів,

    Люблю і сонце й тінь.

    Зелені рученьки мої

    Листочками зовуть.

    Я полюбив ліси, гаї,

    Живу іздавна тут.


    б) Відповіді на запитання
    - З чим порівнює автор квіти, листочки квітки?( Квіти – це очі голубі, листочки – це зелені рученьки).
    в) Читання вірша учнями
    V. Фізкультхвилинка
    3 завдання ( робота в групах)

    (На галявині розцвітають квіти після виконання кожного завдання)
    1 група

    Прочитати деформований вірш про весну


    наВес роДмит количПав Весна Дмитро Павличко

    оД гомо навік До мого вікна

    шладійПі навес, Підійшла весна,

    сялаРозпито ан бціши Розтопилася на шибці

    тка Кві дянальо. Квітка льодяна.
    зьКрі резопро лоск Крізь прозоре скло

    чконеСо йшлоза Сонечко зайшло

    І клапало лутеп куру І поклало теплу руку

    аН ємо лочо. На моє чоло.


    сьлоВида німе, Видалось мені,

    оЩ жуле я в інс, Що лежу я в сні,

    оЩ ваєспі німе тима Що співає мені мати

    тіЗоло сніпі, Золоті пісні,


    оЩ неме катор Що мене торка

    жнаНі і калег, Ніжна і легка,

    чеНа ет неняВес нцесо, Наче те весняне сонце,

    минаМа кару. Мамина рука.


    2 група

    Прочитати казку в особах


    Казка
    Як Вовченя на весну образилося
    Їжак - Чому ти не посміхаєшся? – запитав Маленький Їжачок у Вовченяти.

    Вовченя - Тому що я образився на весну, – пробурчало Вовченя.

    Чекаєш на неї, чекаєш… ані тобі золотистих промінчиків, ні м’якої травички, ані… Суцільні калюжі!

    Маленький Їжачок замислився.

    Їжак - А ти спробуй першим…

    Вовченя - Що – першим?

    Їжак - Який ти нетямущий, – зітхнув Маленький Їжачок, – посміхнутися!

    Вовченя - А що буде?

    Їжак - А перевір, – підморгнув Маленький Їжачок.

    Спочатку у Вовченяти не вийшло. Це тому, що коли ти довго не посміхаєшся, посмішка виходить якоюсь кривою та недолугою.

    І тільки через декілька хвилин, якраз коли на небі заярів кінчик пелени яскравого сарафану, в яке сьогодні вбралося сонечко, у Вовченяти вийшло…

    Вовченя - Ой! О-о-йой! – радісно заплескало лапками Вовченя.

    Їжак - “Подумаєш, – повів плечима Маленький Їжачок, – а хіба може бути інакше?”


    3 група

    Складання сенкану до слова весна


    1. Іменник 1. Весна

    2. 2 прикметники 2. Чарівна, тепла

    3. 3 дієслова 3. Іде, гляне,зеленіють

    4. Речення з 4 слів 4.Весна іде тепло несе.

    5. Підсумок 5.Тепло


    4 група

    Прочитати загадки про весну ( суцільні речення)


    Трибратиідутьпосвіту -

    Відзиминазустрічліту.

    Першийпройдетанелід,

    другийпройдевсюдиквіт,

    третійпройдеукрива

    землюшовковатрава!

    Неразлучнітрибрати.

    Нестрічавсязнимити?

    (Березень, квітень, травень)
    Янайпершазацвітаю

    Синімцвітомсередгаю.

    Відгадайтещозаквітка,

    Бомененестаневлітку.

    (Пролісок)

    5 група

    Утворити і прочитати прислів’я про весну


    Проспиш весною — заплачеш зимою.

    Весна красна квітками, а осінь пирогами.

    Від березневих дощів земля квітне.

    Квітневий день рік годує.

    Сон на зиму відклади, а діло в квітні зроби.

    У квітні ластівка день починає, а соловей — кінчає.

    Квітень – з водою, а травень – з травою.

    Травень ліси одягає – літа в гості чекає.




    6 група

    Прочитати вірш вставити пропущені слова


    Лелеки вернулись (Людмила Яцура)
    Виглянуло …,

    Щиро …,


    Весна заспівала,

    Лелеки …


    До рідного дому,

    До … свого.

    Де ж холодну зиму

    Мандрували довго?

    В теплім краї, аж за …,

    Мовили лелеки,

    Але жити нам найкраще,

    Де верби й смереки.

    Тут … радо грає,

    Зорі з неба …,

    Тут міцніють, підростають

    Лелечата - ….


    Довідка: сонечко, посміхнулось, вернулись, гніздечка, морем, веселка, світять, діти.
    4 завдання

    Творче завдання


    • Ви бачите, як багато квітів цвіте на нашій галявині.


    Завдання. Скласти загадку про квітку, яка найбільше сподобалась.

    Розпочніть загадку словами:


    Що за квітка, відгадай!

    Квіточка… (біленька)

    Стебельце… ( тоненьке)

    Листочки… (зелененькі)

    Розцвітає… (навесні)

    Люблять діти її …(всі)

    ( Підсніжник)

    VІ. Підсумок уроку
    - Весну за уявленням наших предків, приносили на крилах птахи. Тому у березні, матері випікали обрядове печиво у формі «жайворонків» і «голубків» і давали дітям. Вони, співаючи, носили їх по селу, провіщаючи й закликаючи весну:

    Пташок закликаю

    З теплого краю:

    - Летіть, соловейки,

    На нашу земельку,

    Спішіть, ластівоньки,



    Пасти корівоньки!

    ( Весна роздає дітям і гостям «жайворонків»)

    Коьрта
    Контакты

        Главная страница


    Тема «А вже весна, а вже красна…»

    Скачать 100.88 Kb.