• Хід уроку
  • Слово вчителя
  • 1.Представлення учнем портрета Адама Міцкевича
  • 2.Повідомлення учня: «Польща за часів Міцкевича»
  • 3.Повідомлення учня «І період» 4.Повідомлення учня «ІІ період»
  • 5.Декламування учнем поезії «До Німану»
  • 6.Слухаємо реферат на тему «Росія і Україна в долі Міцкевича», заповнюємо схему, рецензуємо відповідь учням.
  • 7.Декламація учнем вірша М. Рильського «Перед пам’ятником Міцкевичу». 8.Взаємоперевірка заповнення схеми

  • Скачать 42.24 Kb.


    Дата02.11.2017
    Размер42.24 Kb.
    ТипУрок

    Скачать 42.24 Kb.

    Урок №8 Тема. Творчість А. Міцкевича апогей польського романтизму. Перебування поета в Росії й Україні, його



    Урок № 8

    Тема. Творчість А. Міцкевича – апогей польського романтизму. Перебування поета в Росії й Україні, його відтворення в поезії (Цикл «Кримські сонети»)

    Мета: розкрити життєвий та творчий шлях польського поета, показати вплив Росії та України на його долю, розвивати вміння працювати з додатковою літературою, вдосконалювати навички групової, та парної роботи; розвивати зв’язне мовлення; сприяти вихованню кращих рис людини: справедливості, почуття обов’язку, свободолюбства.

    Тип уроку: урок вивчення особи письменника.

    Обладнання: портрет А, Міцкевича, роботи Шмеллера, літографія В. Курнатовського, виставка книг Адама Міцкевича і про А. Міцкевича

    Писати про А. Міцкевича –

    значить говорити про прекрасне…

    про справедливість, якої він був жовніром,

    про обов’язок, якого був героєм,

    про свободу, якої був апостолом,

    і про визволення, якого був вістуном»

    В. Гюго

    Учні повинні знати:



    1.Основні факти біографії поета

    2.Його найвідоміші твори.

    3.Про вплив Росії та України на його долю.

    Учні повинні вміти:

    1.Звязно висловлюватись з приводу прочитаного про поета.

    2.Виразно читати його вірші.

    3.Вибирати найголовніше з повідомлень учнів та вчителя та

    записувати його в зошит



    Хід уроку

    1.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ



    Бесіда повторення:

    • Що таке романтизм?

    • Коли він виникає?

    • Його основні ознаки?

    • Творчість яких романтиків ми вже вивчали? Назвіть їхні твори.

    ІІ. .МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

    Слово вчителя.

    Польська література мала змістовну багатовікову традицію. У другій половині ХVIII ст. вона висунула майстрів просвітницького класицизму. Але світової слави зажив польський романтизм. З романтизмом пов’язана творчість видатних композиторів Ф. Шопена (1810-1849) та С. Монюшко (1809-1849), поета і драматурга Ю. Словацького (1809-1849) і найпрекраснішого в цій плеяді – видатного польського поета Адама Міцкевича. Його значення для польської літератури можна порівняти зі значенням Пушкіна для російської літератури, Шевченка - для української. Міцкевич був родоначальником нової польської літератури і нової польської мови.

    Протягом двох уроків ми опановуватимемо доробок польського поета А. Міцкевича. Епіграфом нашого уроку стали слова з листа Віктора Гюго до сина А. Міцкевича-Владислава(зачитується епіграф). Я хочу щоб знайомство з Міцкевичем переконало вас у тому, що найкращими рисами людини є справедливість, почуття обов’язку, свободолюбство.

    Під час опрацювання теми ви будете заповнювати схему:



    1. Особистість поета.

    2.Росія та Україна в житті Міцкевича.

    3. Його літературна діяльність.


    4.Переклади творів Міцкевича на українську мову.

    ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ ТВОРУ

    1.Представлення учнем портрета Адама Міцкевича.

    Вчитель:Гете писав: «Хто хоче зрозуміти поета, повинен побувати у поетовій країні». Отож, перш ніж говорити про Міцкевича, ми повинні дізнатися, що собою являє Польща за часів поета.



    2.Повідомлення учня: «Польща за часів Міцкевича»

    Вчитель:Ось в такій країні судилося народитися і жити Адаму Міцкевича, Г. Д. Вервес у своїй книзі «Адам Міцкевич» поділяє життєвий і творчий шлях поета на два періоди: 1)з 1798 до 1819р.,коли він написав перші твори

    2)з 1819 до 1855р.,коли був розквіт таланту Міцкевича.

    3.Повідомлення учня «І період»

    4.Повідомлення учня «ІІ період»

    Вчитель: Баладу «Рибка» ми з вами вивчали у 7 класі. При гадайте, про що в ній йдеться?

    Чи можемо ми цей твір віднести до романтизму?

    За якими ознаками?



    5.Декламування учнем поезії «До Німану»

    Вчитель:Особливе місце в біографії творчості Міцкевича посідає період заслання. Перед ним відкрилися нові горизонти, він потрапив у середовище представників прогресивної громадськості, його збагатило тісне спілкування з майбутніми декабристами…



    6.Слухаємо реферат на тему «Росія і Україна в долі Міцкевича», заповнюємо схему, рецензуємо відповідь учням.

    Вчитель: 3 травня 1829 року і до кінця життя А. Міцкевич перебуває в еміграції у Західній Європі. Польське повстання 1830 року застало його в Римі. Поразка польських патріотів важко позначилась на його душевному стані. Багато місяців поет перебував біля кордонів батьківщини, не знаючи, що робити. З художніх творів найбільше значення має поема «Пан Тадеуш»- широке епічне полотно з життя польського народу другої половини XVIII – початку XIX століття.

    Міцкевич помер 26 листопада 1855 року у Константинополі. У 1898 році королівський Вавельський замок у Кракові став місцем його останнього спочинку.

    Творчість Міцкевича в Україні відома ще з 20 років XIX ст. Його твори перекладали П. Гулак-Артемовський, Л. Боровиковський, І. Франко, Л. Українка, П. Тичина, М. Бажан, А. Малишко, І. Драч. Але особлива роль у справі популяризації його творчості належить Максиму Рильському.



    7.Декламація учнем вірша М. Рильського «Перед пам’ятником Міцкевичу».

    8.Взаємоперевірка заповнення схеми.

    ІV. РЕФЛЕКСІЯ



    Робота у групах:

    1 гр: Ствердити або спростувати слова І. Франка «Найбільший, найпрекрасніший поет польської нації – Міцкевич».

    То хто ж він, А. Міцкевич?

    особистість діяч письменник

    2 гр: Поставити класові запитання за почутим про Міцкевича.

    3 гр: Дати відповідь на запитання «Для чого ми вивчаємо життєвий та творчий шлях Міцкевича? Чого ми можемо у нього навчитися»

    V.ПІДСУМОК РОБОТИ:

    - Чи досягли мети уроку?

    - «Мікрофон.». Продовжте речення: «Сьогодні на уроці я дізнався…»

    - Складання грона на тему «А. Міцкевич»

    VI. МОТИВАЦІЯ ТА ВИСТАВЛЕННЯ ОЦІНОК

    VIІ.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Для детального дослідження поезії А. Міцкевича, пропоную об’єднатися в 4 групи, обравши одну з поезій.

    1гр.Бахчисарай

    2гр.Гробниця Потоцької.

    3гр.Байдари.

    4гр.Ведмідь – гора

    Вивчити напам’ять і проаналізувати сонет.

    Індивідуальне завдання:



    1. Прочитати поему Пушкіна «Бахчисарайський фонтан», підготувати її художній переказ.

    2. Підготувати повідомлення з теми «Сонет в світовій літературі».

    3. Підготувати виразне читання сонета Л. Українки «Бахчисарайська гробниця».

    Коьрта
    Контакты

        Главная страница


    Урок №8 Тема. Творчість А. Міцкевича апогей польського романтизму. Перебування поета в Росії й Україні, його

    Скачать 42.24 Kb.