• Обладнання
  • Проблемне питання
  • Хід уроку І.
  • Друзі (Friends) Вороги (Enemies)
  • VIII .

  • Скачать 54.94 Kb.


    Дата11.05.2018
    Размер54.94 Kb.
    ТипУрок

    Скачать 54.94 Kb.

    Урок позакласного читання та англійської мови у 3 класі за повістю Джозефа-Редьярда Кіплінга



    Бінарний урок позакласного читання та англійської мови у 3 класі за повістю Джозефа-Редьярда Кіплінга «Мауглі».

    Мета: допомогти учням глибше ознайомитися з ідейно – художнім змістом розділів твору; розвивати навички виразного читання, переказу, виділення основних епізодів та визначення їхньої роботи в повісті – казці; характеристики героїв; виховувати інтерес до читання художньої літератури, допитливість, прагнення до пізнання світу; робота зі словниковим запасом, навчитись описувати звірів англійською мовою.

    Обладнання: портрет письменника, повість – казка «Мауглі» ілюстрація до казки, малюнки учнів «герої казки», презентація, мультфільм, уривки з казки, відеоматеріали.

    Проблемне питання: «В чому сила маленького хлопчика Мауглі?»

    Епіграф: Сила людини в її друзях.

    Індійське прислів’я

    a friend is one that knows you as you are,



    understands, accepts and still gently

    allows you to grow”

    William Shakespeare



    Хід уроку

    І. Організаційний момент

    The bell has rung and the lesson has began

    Жив – був на світі маленький слоник

    Зранку він всім говорив “Good morning”

    Сонячний зайчик сміється йому

    “Hello, elephant? Glad to see you!”



    ІІ. Оголошення теми і мети уроку

    • А чи завжди слоник мав такий довгий хобот?

    • А чому у великої риби кит такий великий рот?

    • А чому черепаха має міцний панцир?

    • А крокодил такий злий та зубастий?

    • Відповіді на ці та інші цікаві і в чомусь незвичні запитання ви знайдете у чарівних казках Джозефа-Редьярда Кіплінга.

    • А зрозуміти в чому сила людини нам допоможе сьогоднішній урок про захоплюючу історію хлопчика, який виріс серед вовків у непрохідному лісі.


    ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (презентація життя і творчості Р.Кіплінга)

    • Who is this?

    • This is a famous writer R.Kipling.

    • Where is he from? – He is from England

    Кіплінг – співець індійської культури, прозаїк і поет, народжений колись в Бомбеї в відомій лондонській сім’ї. Жив довго в древній Індії, а вчився в Англії і мріяв стати військовим. Бажання бачить світ перемогло. Манили континенти та країни, культура, звичаї. Як результат – велика подорож – The USA and Britain.

    І різні твори славу принесли: оповідання, вірші та казки . і знову новий успіх “Jungle Book”. Спостерігач, яскравий фантазер отримав безліч нагород за зрілість своїх ідей. Та великий талановитий оповідач, якого любить і дорослий і малий читач.
    IV. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу.

    Малий хлопчина якось заблукав

    А потім в логово вовків попав

    Усі закони Джунглів вивчив до пуття

    Гадав, що без проблем буде життя

    Любив він братів своїх менших

    І скрізь намагався бути першим.


    • Чи знайома вам ця казка?

    • Who is this boy?

    • А що означає Мауглі?

    • Where is Maugli?

    • He is in the jungle.

    • Джунглі – важко прохідні деревно – чагарникові хащі, перевиті ліанами. Поширені в місцевостях з вологим тропічним кліматом і заболоченими грунтами.

    • Emagine, we are in the jungle. Let’s go for a walk.


    V. Фізкультхвилинка

    Walking in the jungle - 3t.

    1 step, 2 steps, 3 steps Stop! Listen!

    What’s that? (It is a bear!)

    We are not afraid! Go on!
    Climbing in the jungle – 3t

    1 step, 2 steps, 3 steps Stop! Listen!

    What’s that? (It is a bear!)

    We are not afraid! Go on!


    Jumping in the jungle -3t

    1 step, 2 steps, 3 steps Stop! Listen!

    What’s that? (It is a tiger!)

    We are afraid! Run away!



    VI. Робота із завданнями

    • Хто врятував хлопчика? (Розповідь – презентація про вовків). Вовки – таємничі звірі. Вони нагадують наших домашніх улюбленців, собак, але куди небезпечніші. Вага звіра до 100 кг. Бувають сірі, чорні і білі вовки. Звір розрізняє 200 мільйонів запахів. Маленькі вовченята глухі і сліпі. Вовк за раз може з’їсти 10 кг м’яса. Вони можуть плавати та бігати зі швидкістю

    8 – 60 км/год.

    • Хто хотів заподіяти шкоду Мауглі? (Розповідь – презентація про тигра).

    This is a tiger. It is big and nice. It is red and black.

    The tiger can jump and run fast.

    It likes to eat meat.

    VII. Робота в групах

    Завдання для групової роботи: (учні виконують дане завдання з вчителем англійської мови в двох групах. Одна група шукає друзів, інша – ворогів. Кожна група озвучує результат пошуків українською та англійською).




    Друзі (Friends)

    Вороги (Enemies)

    Сім’я вовків (the wolves’ family)

    Шер-Хан (the tiger)

    Багіра (the panther)

    Табакі (the jackals)

    Балу (the bear)

    Мавпи (the monkeys)

    Акела (the wolf)

    Молоді вовки (young wolves)

    Каа (the boa)




    What is your favourite animal?
    VIII. Вікторина «У джунглях»

    Відгадайте, що за тварина? What animal is this?



    1. Він з самого народження кульгає на одну ногу. Ось чому він полює тільки на домашню худобу.

    2. He is alone among the wolves. He is old and he likes walking round the jungle. He is big and brown. He likes honey and nuts.

    3. Він дуже старий і дуже хитрий, він безногий, і очі у нього презлючі; він уміє лазити по деревах не гірше мавп.

    4. They look the wolves. They run fast and jump high. They are strong.

    5. Вона хитра, як шакал, відважна, як дикий буйвол і безстрашна. Чорна як чорнило, а шкура м’якша за пух.

    6. They are attentive and clever. They can see at night. They are grey and caring.

    7. Він сміливий, людяний, знав і дотримувався законів джунглів.


    IX. Робота з прислів’ями

    Перед вами незвичайні вислови. Щоб перетворити їх на приказки та прислів’я ви повинні дібрати до кожного слова з протилежним змістом.



    • Ворога ховай, а заховаєш – покинь (Друга – шукай, а знайдеш – бережи).

    • Вороги забуваються в радості (Друзі пізнаються в біді).

    • Новий друг гірший за двох старих (Старий друг кращий за двох нових)

    У народі кажуть «Без вірного друга – велика туга». Дружба – це відносини між людьми засновані на спільних інтересах та захопленнях.

    Well, my dear pupils. I know you are good friends. Have you got a real friend? Can you tеll? Now let’s listen how some pupils tell about their best friends.


    I have got a friend

    His name is Tom

    He is 9

    He is from England



    I have got a friend

    Her name is Ann

    She is 10

    Her hobby is music



    He likes football She likes playing the piano

    Епіграфом нашого уроку було індійське прислів’я, яке говорить «Сила людини в її друзях». А в чому було сила Мауглі?

    Як люди живуть за певними законами та й усі герої казки живуть за законами джунглів. Джунглів закони одвічні й нетлінні.
    Х. Перегляд фрагменту мультфільма «Мауглі».

    - Що бояться звірі, але не боїться людина?

    Історія Мауглі казкова, але допомагає людям поглянути на себе з боку, зрозуміти свої сильні й слабкі сторони, свої вади. Але коли поряд друзі – веселіше в радості. Давайте запалимо вогонь дружби.

    Let’s make the fire of our friendship, hand in hand with one another, say and blow.



    1. Духовність 2. Повага 3. Щирість

    4. Надійність 5. Доброта 6. Чуйність

    7. Ввічливість 8. Чесніть 9. Підтримка

    10. Любов 11. Відвертість 12. Тoлерантність

    В чому наша сила?

    If your lips would keep from slips

    of these fine things beware

    of whom you speak

    to whom you speak



    and how, and when, and where?

    Коьрта
    Контакты

        Главная страница


    Урок позакласного читання та англійської мови у 3 класі за повістю Джозефа-Редьярда Кіплінга

    Скачать 54.94 Kb.